Валяреал победи Селта като гост с 1:0 в двубой от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион. Победният гол бе дело на Пабло Форналс в 34-ата минута. Със спечелените три точки Виляреал прекъсна серия от три загуби и общо четири мача без успех в първенството. Тимът заема шестото място с 24 точки във временното класиране.

Отборът на Селта Виго пък заема 12-ата позиция с 18 точки в актива си и записа втора поредна загуба в Примера дивисион.

Гостите можеха да открият още в 15-ата минута след като Карлос Бака получи удобна топка и стреля, но Рубен Бланко спаси вратата си.

В 34-ата минута обаче Пабло Форналс не сгреши след като засече пас от Бака и с глава вкара за 1:0 в полза на Виляреал.

Максимилано Гомес Гонсалес опита изстрел към вратата на гостите в 40-ата минута, но Серхио Асенхо внимаваше и не позволи попадение.

В 66-ата минута Карлос Бака пропусна още една изгодна възможност за Виляреал след като не успя да преодолее Рубен Бланко.

В друг мач от този кръг Лас Палмас и Еспаньол завършиха 2:2.