Отборът на Виляреал победа Хетафе с 2:0 в мач от 32-я кръг на испанската Примера дивисион. Виляреал държи четвъртата позиция във временното класиране с 60 точки, като записа трети мач без поражение в Испания.

Тимът на Хетафе пък е предпоследен, 19-и в подреждането с едва 28 точки, колкото има и 18-я Спортинг Хихон. За Хетафе обаче бе 12-и двубой без победа в Примера дивисион.

Попаденията за домакините реализираха Денис Суарес в 15-ата и Седрик Бакамбу в 85-ата минута.

Адриан пусна към Денис Суарес, който овладя и с чудесен удар реализира за 1:0 в 15-ата минута. Пет по-късно Хетафе имаше шанс за нещо по-опасно пред вратата на Виляреал, като Пабло Сарабиа овлазя и стреля, но вратарят на домакините Серхио Асенхо отрази удара.

След почивката Лео Баптистао можеше да се разпише за Виляреал, но защитник на Хетафе са намеси навреме в 65-ата минута, а в 85-ата Седрик Бакамбу овладя топката и не сгреши, за да оформи крайното 2:0 за домаините.