Барселона размаза с 8:0 като гост Алмерия (5:0 на почивката) в двубой от 12-ия кръг на Примера дивисион.

Суперзвездата на Барса Лионел Меси заби хеттрик и премина границата от 100 попадения с екипа на каталунците в Примера дивисион, като вече има 101 гола в Ла Лига.

Меси бе точен в 17-ата, 37-ата и 67-ата минути. Още два вкара резервата Боян Къркич (62’ и 73’), докато по веднъж се разписаха Андрес Иниеста (11’) и Педро Родригес (35’), а капитанът на слисаните домакини Сантяго Акасиете си бе отбелязал автогол в 27-ата минута за 0:3.

С шестата си поредна победа в Примера Барселона, която срещу Алмерия игра със зеленикави екипи, излезе начело с 31 точки, на две пред Реал Мадрид, който от 23:00 часа в събота посреща Атлетик Билбао.

Лео Меси пък излезе начело в класирането при голмайсторите, след като е вкарал 13 гола в първите 11 кръга на испанското първенство. Вторият Кристиано Роналдо има 11.