Затиснатият от контузии отбор на Валенсия удържа 1:1 при гостуването си на Виляреал в първа среща от 14-ия кръг на Примера дивисион.

Старши треньорът им Унай Емери беше без седем футболисти за мача на стадион Ел Мадригал, включително и получилите последни травми на защитниците Давид Наваро и Мигел.

Ариц Адурис откри резултата в полза на гостите в 21-ата минута след прекрасно центриране на Хоакин.

Равенството дойде в 74-ата минута, когато Джузепе Роси засече центриране на Бруно Сориано отляво.

Освен многото контузени, валенсианците имаха трудности и по време на мача. Девет минути преди края на срещата литовският защитник Мариус Сканкевичус беше отстранен от игра за втори жълт картон и прилепите трябваше да доиграят с 10 човека, но стигнаха до хикса.

След този резултат Виляреал заема трето място с 24 точки, а едно място по-надолу е Валенсия с 21. Лидерите Реал Мадрид и Барселона имат 29 и 28 точки, но имат и да играят мач повече по-късно в събота.