Отборът на Валядолид постигна победа в двубоя си от третия кръг на турнира за Купата на краля. Домакините от Реал се наложиха над Жирона с 2:0 в един от най-очакваните и интересни сблъсъци от тази фаза на надпреварата.

Футболистите на Валядолид не срещнаха почти никаква съпротива от противника си, който заема лидерската позиция в Сегунда дивисион, следван именно от тима на Валядолид.

Въпреки превъзходството на домакините през първото полувреме, и двата гола в мача паднаха през втората част. Резултатът бе открит от Гилермо Андрес в 57-ата минута, а десет преди края Самуел Йорка реши всичко в сблъсъка.

В друг по интересен двубой от третия кръг, Овиедо имаше нужда от допълнително време, за да отстрани Мурсия с 1:0.