Елче намери пътя към ценен успех далеч от дома, надделявайки с 2:1 над Реал Овиедо в среща от 32-рия кръг на испанската Ла Лига, а в основата на победата се превърна феноменалният гол на Педро Бигас.
Това бе първи триумф навън за сезона, който даде глътка въздух на състава на Едер Сарабия и го отдалечи на четири точки от зоната на изпадащите, докато домакините остават закотвени на дъното в класирането с 28 пункта и изостават със седем от 17-ото място.
Гостите започнаха силно и до 16-ата минута си осигуриха комфортен аванс. Още в шестата минута Педро Бигас откри резултата с впечатляващ изстрел от дистанция над 30 метра.
🚩 Live: Real Oviedo 0-1 Elche
— Goals Clips (@goalzclips) April 26, 2026
⚽️ Goal: Bigas (6') pic.twitter.com/GiTRf42BBr
Малко по-късно добре изградена атака бе завършена от Гонсало Вияр за 0:2. В 24-ата минута Андре Силва можеше да увеличи преднината, но вратарят Ескандел се намеси отлично и спаси удара му от воле. След тази ситуация Овиедо постепенно изнесе играта си по-напред, макар и без сериозна острота.
След почивката Елче заложи на по-предпазлива тактика и стабилност в защита, като рядко допускаше положения пред своята врата. В 76-ата минута Илияс Шайра върна интригата, след като бе изведен зад отбраната с дълъг пас от Ескандел. Попадението първоначално беше отменено, но след преглед бе зачетено, тъй като нарушение на правилото за засада нямаше.
В оставащите минути домакините засилиха натиска и бяха близо до изравняване, но отново Илияс Шайра пропусна добра възможност. В добавеното време гостите останаха с десет души, след като резервата Херман Валера получи червен картон.
FT: #RealOviedoElche 1-2
— LALIGA English (@LaLigaEN) April 26, 2026
Elche take the win! 🙌#LALIGAEASPORTS | #DESENLACELALIGA pic.twitter.com/EW1WUKiqoi