Отборът на Валенсия победи Майорка с 1:0 като гост в среща от 26-ия кръг на испанското футболно първенство. Успехът бе първи за Валенсия след седем мача без победа в Ла Лига и две поредни поражения. Тимът излезе на девето място във временното класиране с 33 точки.

Майорка допусна втора поредна загуба и заема 16-ата позиция с 26 точки, но и мач по-малко.

Победното попадение за гостите от Валенсия бе дело на Габриел Паулиста още в 4-ата минута. 31-годишният бразилец реализира с отличен удар, с който вратарят на Майорка Серхио Рико не успя да се справи.

Салва Севиля завърши обещаваща атака за домакините в 26-ата минута, но силният му изстрел бе блокиран от защитник на Валенсия.

До края двата тима не успяха да си отбележат нов гол, а в третата минута на добавеното време Илиаш Мориба от гостите получи втори жълт и съответно червен картон.