Отборът на Валенсия направи 1:1 при гостуването си на Севиля в първи мач за двата тима от новия сезон Испания. Видал Пареу откри за домакините в 44-та минута, но въпреки че доиграха мача с човек по-малко, Валенсия стигна до изравняването две минути преди края. Изравнителното попадение за „прилепите“ бе дело на Лукас Алфонсо Орбан.

В 68-ата футболистът на гостите Родриго Де Паул бе изгонен с директен червен картон. Аржентинецът, за който мачът е официален дебют, се бе появил на терена само минута по-рано. Де Паул удари с лакът в лицето свой противник, който го задържа за фланелката.

В друг мач от днес Депортиво Ла Коруня допусна пълен обрат, след като поведе на Гранада с 1:0. Гостите поведоха с гол на Иван Кавалейро в 20-ата минута. Рубен Рочина изравни за домакините в 55-ата минута, а победата за Гранада осигури Жан-Силван Бабин с точен изстрел 13-минути преди края.

По-рано през деня Атлетик Билбао отстъпи на Малага с 0:1.