Отборът на Валенсия победи с 2:1 при гостуването на Еркулес в среща от неделната програмата на испанския футболен елит.

Хуан Мата откри резултата за „прилепите” още във 2-та минута на срещата, а Пабло Ернандес увеличи на 0:2 в 23-та минута. Новакът в Примера Дивисион Еркулес, който шокира неприятно Барселона при гостуването на „Ноу Камп” в миналия кръг, успя само да намали за крайното 1:2 след гол от дузпа на Давид Трезеге.

Виляреал също записа важен успех с 2:1 при гостуването на Леванте. Бразилската звезда на „жълтата подводница” Нилмар реализира двете попадения за гостите в 16-та и 42-та минути, а за домакините се разписа Кайседо в 90-та минута.

В третата среща от днес, Расинг Сантандер надви у дома Реал Сарагоса с 2:0. Головете пък отбелязаха Енрике в 76-та минута и Арана в 90-та минути.