Валенсия спря черната си серия, след като постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Расинг Сантандер от шестия кръг на Примера дивисион.

Двубоят бе доста равностоен, а положенията пред двете врати бяха много малко.

През първите 45 минути положенията пред Сесар бяха повече и той се наложи на два пъти да отразява опасни удари по посока на своята врата.

В 56-та минута старши треньорът на Валенсия Унай Емери бе принуден да извърши смяна, след като Давид Вия се контузи и бе заменен от Никола Жигич.

Само четири минути по-късно Жигич се възползва от грешка на отбраната на домакините, след което преодоля и вратарят Тоньо и на празна врата вкара победното попадение за „прилепите” в срещата.

До края на мача Валенсия продължи да диктува събитията на терена и „прилепите” успяха да задържат преднината си от един гол.

След този успех Валенсия вече има актив от 11 точки и е на пето място, докато Сантандер е с 5 точки на шестнадесета позиция.