Валенсия се утвърди на третата позиция в Примера дивисион, след като победи с 2:1 като гост Майорка в мач от 27-я кръг.

Домакините поведоха в 31-та минута, когато Рикардо Коща събори Пиер Уебо в наказателното поле на Валенсия и съдията посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Рамис.

Само минута по-късно в 32-та Топал центрира към Адурис, който свали с глава към Пабло Ернандес, който прати топката във вратата на Ауате за 1:1.

През второто полувреме футболистите на Валенсия имаха надмощие и успяха да стигнат до победата.

Победното попадение за Валенсия падна в 56-та минута, когато Йонас подаде към Пабло Ернандес, който реализира своето второ попадение в мача.

В края на мача футболистите на Майорка можеха да изравнят, но Гуита направи няколко добри спасявания.

След тази победа Валенсия се намира на трето място с актив от 54 точки, а Майорка остана на десета позиция с 34 точки.