Валенсия се утвърди на трето място в Примера дивисион, след като постигна рутинна победа с 2:0 при домакинството си на Валядолид от 21-я кръг на първенството.

Домакините поведоха още в 8-та минута, когато Давид Вия се възползва от груба грешка в отбраната на Валядолид, а след това нямаше проблеми да преодолее вратаря Хусто Вияр.

Валенсия удвои своята преднината в 29-та минута, когато Банега центрира от корнер в наказателното поле на гостите, където Вия се бе пласирал на втората греда и отбеляза своето второ попадение в срещата.

През второто полувреме футболистите на Валенсия продължиха да имат надмощие, но не успяха да отбележат трети гол.

След тази победа Валенсия вече има актив от 42 точки и е на трето място, а Валядолид е на седемнадесета позиция с 18 точки.