Отборът на Валенсия победи Спортинг Хихон с минималното 1:0 в мач от 3-ия кръг на Примера. За първия успех на "прилепите" в първенството голът вкара Пако Алкасер в 90-ата минута. Това беше първи получен гол от новаците в испанския елит, предвождани от Абелардо Фернандес.

В 27-ата астурианци изградиха хубава контраатака, но Санабрия не успя да я завърши с гол. В 31-ата Алваро Негредо също не беше точен при добра възможност за "прилепите". В 30-ата Даниел Парехо падна за дузпа, ала получи жълт картон за симулация. В 37-ата Пабло Пиати пропусна след поредно силно включване на Софиан Фегули.

Едва в 74-ата се появи следващата възможност, а Мигел Гереро пропусна шанс да се разпише. Две минути по-късно момчетата на Абелардо Фернандес пропиляха тройна възможност за гол.

В 90-ата минута Пако Алкасер беше на точното място и реализира с глава за крайния успех. В класирането Валенсия е на 6-ото място с актив от 5 точки, а Спортинг Хихон е с 2 точки на 13-ото място.