Тимът на Валенсия направи голяма крачка към осминафиналите в турнира за Купата на Испания след успех като гост на Леганес с 3:1 в първи мач от 1/16-финалите.

Двата състава са 15-и и 16-и във временното класиране в испанската Примера дивисион, съответно с 13 и 11 точки.

Гостите дръпнаха с 2:0 до средата на първата част. Още в 3-ата минута Мунир откри за Валенсия, а в 25-ата Алваро Медран направи резултата 2:0 за гостите, давайки им добър аванс преди почивката.

Тимът на Леганес обаче намали за 1:2 в 59-ата минута, а автор на попадението бе венецуелецът Дарвин Мачис.

В добавеното време на срещата 20-годишният белгиец Закария Бакали вкара трети гол за Валенсия, с който гостите победиха с 3:1 и очакват по-спокойно реванша.