Валенсия продължава да инкасира неуспех след неуспех. Този път „прилепите“ заслужено бяха победени на техен терен от Селта с 0:2, като дори головете паднаха твърде късно в мача.

В мача от 30-ия кръг на Примера дивисион гостите от Виго имаха повече положения и до 80-ата минута, но все не успяваха да предолеят вратаря Райън.

Тогава обаче и австралийският страж капитулира. Нолито и Ореяна изведоха технично Гуидети сам срещу Райън и шведът на сбърка – 0:1.

Пет минути по-късно Уго Майо преодоля двама от Валенсия, за да излезе сам срещу вратаря и да го преодолее за втори път – 0:2.

След драматичното отпадане от Атлетик Билбао за Лига Европа в четвъртък това бе нов удар върху Валенсия и над 32 000 по трибуните на „Местая“ пак посърнаха.

Селта е на пето място с 48 точки, а Валенсия е едва 14-и с 34 пункта.