Отборът на Валенсия успя да се измъкне на косъм от сензационно отпадане от турнира за Купата на Краля. "Прилепите" завършиха 0:0 в редовното време с третодивизионния Културал Леонеса, който само преди няколко дни изхвърли Атлетико Мадрид от надпреварата. Леонеса успя да удържи нулевото равенство дори след продълженията, но Валенсия излезе главният победител след дузпите.

Домакините започнаха доста агресивно и още във втората минута вратарят на “прилепите” Хауме Доменек улови след удар на Галван.

В 7-ата минута гредата помогна на гостите на “Местая” след центриране на Аугусто, което се превърна в шут.

Постепенно “прилепите” изнесоха играта и застрашиха вратата на съперника.

Полувремето завърши с две възможности пред Валенсия, като първата бе пропусната от Кевин Гамейро, а втората дойде след грешка в защитата.

Момчетата на Алберт Селадес владееха продължително, но трудно създаваха положения през втората част.

В 64-ата минута Даниел Парехо пропусна шанса си, след като изстрелът му се озова право в стената.

Стигна се до продължения, в първото от които Културал Леонеса удари греда. Луке беше на сантиметри от гола в 98-ата минута.

При дузпите Културал Леонеса изпусна първите си две дузпи след идентични спасявания на вратаря Хауме.

"Прилепите" реализираха и четирите си опита от дузпа и победиха с 4:2 след изпълнение на дузпи, а Дани Парехо донесе победата на своя отбор и го изпрати напред към 1/4-финалите.