Валенсия продължава да е в битката за челните места в Примера дивисион, след като в последния мач от 10-тия кръг победи Хетафе с класическото 3:0.

Успехът за „прилепите” дойде сравнително лесно. Резултатът беше открит още в 12-тата минута, когато Мануел Фернандес се възпозлва от пас на Мата и с мощен диагонален удар отдясно вкара за 1:0.

Задачата на гостите бе улеснена в края на първата част, когато Солдадо бе изгонен за удар без топка срещу Марчена.

Хоакин покачи преднината в 68-мата минута с красив удар от въздуха, а Висенте в 81-вата оформи крайния резултат.

Със спечелените три точки Валенсия изпревари Реал Мадрид и зае третото място с по-добра голова разлика от „белия балет”. „Прилепите” са само на 2 точки зад лидера Барселона. Хетафе пък остана на 8-мо място с 13 точки.