Отборът на Валенсия продължава с разочароващото си представяне в последните седмици. В първа среща от 25-тия кръг на Примера дивисион „прилепите” завършиха наравно 1:1 като домакин на Рекреативо Уелва и по този начин пропуснаха възможността да се изкачат с цели 3 места във временното класиране.

Валенсия поведе в резултата в 38-мата минута. Автор на попадението стана Мата, който получи топката на границата на наказатленото поле от Банега и с удар по земята вкара за 1:0. При този резултата дойде и почивката.

7 минути след подновяването на играта обаче Рекреативо изравни чрез Мартинс. До края на срещата усилията на домакините се оказаха напразни и те така и не успяха да си осигурят победата.

Във временното класиране „прилепите” са на 9-то място, докато Рекреативо е на 14-та позиция с 29 точки.