Барселона започна защитата на титлата си в Ла Лига в събота с победа с 3:0 над Майорка, в доста противоречив мач. Домакините получиха два червени картона още през първото полувреме, но най-голямото им възмущение дойде от признаването на втория гол на каталунците.

Избрано от VGong

Барселона вдигна титлата пред своите фенове (видео)

Феран Торес стреля точно от границата на наказателното поле, докато капитанът на Майорка Антонио Райо лежеше на земята, след като бе блокирал удар с глава. Домакините помислиха, че играта е спряна, но това не беше така, и така Барселона поведе с 2:0 – гневът се засили още повече, когато минути по-късно Ману Морланес и Ведат Муричи бяха изгонени.

Според Diario AS, треньорът на Майорка Ягоба Арасате коментира спорния момент, като заяви, че мачът е трябвало да бъде прекъснат според собствените правила на Ла Лига.

„Мисля, че всички го видяхме. Миналата седмица ни обясниха, че ако има удар в главата, играта се спира, а четвъртият съдия пред мен му каза да спре, защото става въпрос за удар в главата. Той сложи свирката в устата си, всички мислехме, че е свирил, и за всеобщо учудване – той зачете гола. Не го разбирам напълно. Говори с мен, за което му благодаря, и ми даде обяснение“ коментира след мача треньорът на Майорка Ягоба Арасате

"Топката ме удари в главата и минаха десет секунди. Замаях се малко, защото първите ми два опита да стана не се получиха, така че мисля, че имаше предостатъчно време играта да бъде спряна. Нека ни обясни защо спира други ситуации за секунди, а тук чака десет.“, каза Антонио Райо