Главният рефер Хауърд Уеб трябваше да покаже първия червен картон в срещата на Карлес Пуйол, заяви звездата на Холандия Ариен Робен след поражението от Испания с 1:0 във финала на Мондиал 2010.

Испанският защитник получи жълт картон през първата част на мача, а десет минути преди края фаулира откъсващия се към вратата Робен, но съдията даде авантаж.

Холандецът продължи с пробива си и в крайна сметка бе спрян от вратарят Икер Касияс. В тази връзка Робен смята, че е трябвало Уеб да отсъди свободен удар и да покаже на Пуйол втори жълт картон.

В продължението пък английският рефер вдигна втори картон на защитника на лалета Джони Хейтинга и го изгони.

С човек по-малко оранжевите не издържаха и допуснаха единствения гол в двубоя в 116-ата минута.