Севиля постигна важна победа с 3:1 над Майорка в мач между два от отборите, борещи се за участие в Шампионската лига през следващия сезон. Освен четирите гола, двубоят бе изпъстрен и с три червени картона.

Мачът започна отлично за Майорка, след като Марио Суарес откри резултата в 5-та минута след асистенция на Борха Валеро. Хесус Навас в 23-та обаче изравни резултата.

Само 2 минути по-късно Алваро Негредо бе изгонен от съдията Фернандо Тейшейра Витенес и остави гостите с човек по-малко на терена. Численото равенство се възстанови в края на първото полувреме, когато и Иван Рамис тръгна преждевременно към душовете.

В 57-та минута Ивица Драгутинович даде преднина на Севиля, а Диего Пероти оформи крайното 3:1 в 62-та минута.

Андалусийците завършиха мача с 9 души, след като в заключителните минути Дидие Зокора получи втори жълт картон.

В класирането Севиля е на 4-о място с 42 точки, а Майорка е на шеста позиция с 37.