Отборът на Севиля записа трудна, но заслужена победа над Атлетик Билбао, за да се доближи само на точка от втория във временното класиране Реал Мадрид.

Тимът на Хорхе Сампаоли се наложи с 1:0, а голът за успеха бе дело Висенте Ибора през първото полувреме.

В 14-ата минута домакините стигнаха до дузпа, която обаче бе пропусната от Стеван Йоветич. Черногорецът стреля слабо, а топката бе избита от вратаря. При добавката обаче, Ибора не сгреши и даде преднина на своите.

В 26-ата минута гостите бяха много близо до изравняването на резултата, но удар на Раул Гарсия срещна страничната греда. В началото на втората част, Гарсия отново бе в основата на опасна ситуация за гостите, но този път негов удар бе отразен по блестящ начин от вратаря.

В крайна сметка домакините успяха да запазят минималната си преднина до последния съдийски сигнал и да завържат още повече борбата за титлата в Испания.

Лидер продължава да бъде тимът на Барселона с 57 точки, втори е Реал с 56, а Севиля трети с 55.