Севиля се справи категорично с Еспаньол в мач между двата отбора, част от 20-ия кръг на испанското първенство, побеждавайки с 3:0. Головете за успеха на севилци реализираха Франко Васкес, Пабло Сарабия и Луис Муриел.

Още в 16-ата минута на срещата при отлична атака за Севиля, Васкес беше на точното място и от няколко метра прониза вратата на Еспаньол, след като вратарят на домакините изби опасен удар.

В 35-ата минута гостите удвоиха преднината си, след като Сарабия успя да излъже двама бранители на Еспаньол и прониза вратата.

През втората част крайният резултат беше оформен от Муриел, който беше точен в последната минута на мача. Той се справи с отбраната на домакините и с удар в близкия на вратаря ъгъл се разписа.

След победата Севиля заема 5-то място в класирането с актив от 32 точки, а Еспаньол е на 14-ото място с 24 точки.