Виляреал постигна много важна класическа победа с 3:0 срещу Севиля в един от най-интересните мачове от 29-я кръг на Примера дивисион.

Мачът започна отлично за „жълтата подводница”, след като още в 5-та минута Нилмар центрира в наказателното поле на Севиля, където Джузепе Роси се възползва от неразбирателството в защитата на гостите и простреля Палоп за 1:0.

Виляреал бързо успя да удвои своята преднина в мача, след като в 18-та минута отново Нилмар центрира в наказателното поле на Севиля, а Хосеба Йоренте бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата на Палоп.

Гостите успяха да се съвземат едва в края на полувремето, когато Луиш Фабиано и Кануте направиха непростими пропуски.

В 90-та минута Роси изведе зад отбраната на Севиля Робер Пирес, който остана очи в очи с Палоп и нямаше проблеми да го преодолее за крайното 3:0.

По този начин продължава черната серия на Севиля, като андалусийци нямат победа в последните три мача в Примера дивисион.

Виляреал вече се изкачи на осмо място във временното класиране с актив от 40 точки и е само на пет от петата позиция, където се намира Севиля, който е с 45 точки.