Отборът на Севиля записа нова победа в испанската Примера дивисион. В мач от третия кръг на шампионата момчетата на Маноло Хименес се наложиха с 2:0 като гост на Осасуна.

Така тимът на Осасуна се свлече в зоната на изпадащите, докато Севиля вече е на шеста позиция преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Головете за успеха на андалусци реализираха Негредо в края на първата част и малиецът Фредерик Кануте в 71-ата минута на срещата. Домакините доиграха последните десет минути на мача в намален състав след червения картон на Серхио.

В същото време Сантандер взе трудна победа също като гост на Малага с 2:1. Арана и Морис бяха точно за гостите, а единственият гол за домакините реализира Дуда.

По-рано днес Майорка бе безкомпромисен срещу Тенерифе, надделявайки с 4:0, а Еспаньол взе трите точки срещу Депортиво Ла Коруня с 3:2.