Севиля изпревари Реал Мадрид и излезе втори в класирането на Примера дивисион след победа като гост над Елче с 2:0.

Андалусийците стигнаха до трите точки с попадения през второто полувреме. В 59-ата Деулофеу шутира, вратарят Ману Ерера изби, но пасивната защита на Елче позволи на Карлос Бака да довкара топката във вратата за 0:1.

При втория гол за Севиля Денис Суарес пласира чудесно топката към Кевин Гамейро, който с глава реализира в 73-ата минута за 0:2.

В състава на Елче като резерва в 62-ата минута се появи бившият футболист на Левски Гари Родригес, който по-късно получи жълт картон.

Така Севиля събра 19 точки и изостава на три зад лидера Барселона. На точка след севилци трети е Реал М със 18, а Валенсия се свлече до четвъртата позиция със 17, колкото има и петият Атлетико М.

Елче от своя страна е под чертата на 18-ата позиция със само 5 точки в 8-те кръга.