Севиля победи с 5:3 отбора на Малага в първи мач за двата тима от осминафиналите за Купата на краля в Испания. Резултатът бе открит още в 11-ата минута от Алфаро, който даде преднина на домакините. Гостите от Малага се върнаха в мача много бърз след точно изпълнение на Рондон в 19-ата минута.

До почивката паднаха цели нови три гола, след които Малага излезе напред в резултата до 3:2. Отново Рондон бе точен, за да покачи на 2:1, преди Негредо отново да изравни статуквото за 2:2. В 41-ата минута обаче Абейе вкара за 3:2 в полза на Малага.

През втората част обаче домакините сътвориха пълен обрат и стигнаха до крайното 5:3. Първо Ромарич изравни, а в 81-ата минута отново той изведе своя тим напред. Още в следващата атака домакините вкараха нов гол чрез Диего Капел.

Друг интересен резултат се получи на двубоя Алмерия – Майорка, който завърши при резултат 4:3. Атлетико Мадрид също взе минимален успех преди реванша срещу Еспаньол. Мадридчани се наложиха с 1:0.