Отборите на Селта и Виляреал продължиха с отличното си представяне от началото на сезона в Примера дивисион. Селта надви с 2:0 Гранада като гост, а Виляреал записа същия успех над Реал Сосиедад.

Фабиян Ореяна и Йаго Аспас бяха точни за Селта през първата част, което се оказа достатъчно за поредните три точки в техния актив. След новата загуба за Гранада, тимът остана над зоната на изпадащите, но с равни точки с Райо Валекано, който по-рано претърпя истински крах срещу Реал – 2:10.

С успеха си Селта остана в зона Шамапионска лига и заема четвъртото място във временното класиране.

В същото време Виляреал също надделя в двубоя си от 16-ия кръг срещу Реал Сосиедад. И двата гола за „жълтата подводница“ реализира Денис Суарес. Това бе девети успех за Виляреал от началото на сезона, който му отреди петото място в таблицата.

Атлетик Билбао нямаше проблеми при домакинството си на последния Леванте и победи с 2:0, а в голмайстори за „баските“ се превърнаха Микел Сан Хосе и Инаки Уилямс.