Отборът на Реал Сарагоса не успя да спечели домакинството си срещу Депортиво Ла Коруня и продължава да е в зоната на изпадащите. Срещата между двата тима завърши без попадения и бе изпъстрена с жълти картони и грубости.

С ремито Сарагоса все пак прекъсна серията си от четири поредни загуби, но положението на един от традиционните тимове в Примера продължава да е тежко.

Расинг Сантандер записа ключов успех над Тенерифе. Гостите от Канарските острови паднаха с 0:2. Сравнително късни голове на Колса и Сиско донесоха трите точки на Расинг.

Гол на Каскеро седем минути преди края помогна на Хетафе да спечели с 1:0 срещу Валядолид.

Най-много голове от порцията мачове в Испания паднаха на срещата в Хихон между Спортинг и Малага. Двубоят завърши наравно - 2:2.

Алмерия излъга Херес, като спечели с минималното 1:0. Попадението стана факт минута преди края, а в голмайстор се превърна Ортис. Отборът на Херес вече има минимални шансове за спасяване, въпреки че първенството е в разгара си. Новаците имат пет поредни загуби и скромните седем точки.