Опашкарят в Примера дивисион Реал Сарагоса отново не успя да запише победа и стигна само до равенството срещу гостуващия Хетафе. Домакините поведоха в резултата, но в крайна сметка не успяха да устискат крехката си преднина и допуснаха изравняване на резултата, който се запази до последния съдийски сигнал.

Тимът на Сарагоса взе преднина в 39-ата минута, когато Ланзаро бе точен. Този резултат се запази до 79-ата минута, когато Паредес имаше нещастието да си вкара автогол, който в крайна сметка се оказа решаващ.

Въпреки спечелената точка обаче, отборът на Сарагоса остава закотвен на последното място във временното класиране с актив от само десет точки. Хетафе пък заема 12-ото място.

В друг мач от днес Райо Валекано се наложи като гост над Гранада с 2:1, а домакините приключиха двубоя с човек по-малко. Севиля и Еспаньол също не успяха да се победят, завършвайки без голове – 0:0.