Реал Мадрид победи категорично Малага с 4:1 в мач от 7-мия кръг на испанската Примера дивисион. Победата на „белия балет” донесоха Кристиано Роналдо и Гонсало Игуаин, които реализираха по два гола във вратата на бившия вратар на Литекс Родриго Галато, който сега играе в Малага.

Игуаин откри резултата след половин час игра, като се възползва от центриране на Роналдо и вкара с удар в близкия ъгъл.

Вторият гол падна в края на полувремето, а с основна заслуга за него бе Месут Йозил. Немският национал проби отдясно и подаде много хитър пас зад отбраната за Роналдо, който без проблеми вкара за 2:0.

5 минути след подновяването на играта Роналдо направи резултата класически, след като бе точен от дузпа.

Малко след това Крис Стадсгаард върна шансовете на Малага. Центриране от корнер на Луке се удари в Роналдо и попадна в Стадсгаард, който вкара за 1:3.

В 65-та минута Игуаин оформи крайното 4:1 със страхотен удар, който не остави никакви шансове на Галато.

В класирането Реал отново е лидер със 17 точки, на една пред Барселона. Малага е на 12-а позиция със 7.