Отборите на Реал Сосиедад и Севиля не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат  0:0 в двубой от 5-ия кръг на испанската Ла Лига.

„Баските“ пропиляха златен шанс за гол в средата на първото полувреме, след като в 27-ата минута Микел Оярсабал пропусна дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Диего Карлос. Стражът Ясин Буну обаче парира изстрела от бялата точка на Оярсабал.

В средата на втората част Севиля бе много близо до гол, но мароканският нападател Юсеф Ен Несири направи сериозен пропуск, а опитът за финален натиск на домакините не даде резултат.

По този начин Реал Сосиедад е четвърти в подреждането с 10 точки, а Севиля заема шеста позиция с 8 и мач по-малко. „Андалусийци“ все още нямат поражение този сезон - 2 победи и 2 равенства.