Отборът на Реал Мадрид постигна победа с 5:0 над Гранада в мача от 17-ия кръг на Ла Лига. Две попадения за успеха отбеляза Иско, а Кристиано Роналдо, Бензема и Каземиро добавиха по едно.

С успеха „лос бланкос“ изравниха рекорда на Барселона от 39 поредни мача във всички турнири без допусната загуба.

Кристиано Роналдо

източник: Gulliver/Getty Images

Преди първия съдийски сигнал Кристиано Роналдо показа спечелената от него четвърта Златна топка. На „Сантиаго Бернабреу“ бяха Луиш Фиго, Роналдо Назарио и Майкъл Оуен.

Луиш Фиго, Роналдо Назарио и Майкъл Оуен

Реал започна вихрено мача, като упражни натиск върху своя съперник още в първите минути на срещата. Набезите на „кралете“ към вратата на съперника дадоха резултат и в 12-ата минута резултатът бе открит. Карим Бензема получи топката на дъгата на наказателното поле, пусна надясно към Иско, който без да се двоуми стреля ниско и направи 1:0.

В 20-ата минута самият Бензема записа името си сред голмайсторите. При едно избиване на вратаря на гостите Очоа, след изстрел, френският нападател чакаше отляво и засече за 2:0.

Седем минути след това преднината на Кралския клуб стана класическа. Марсело напредна отляво, преодоля няколко бранители, след това центрира, а топката бе добра за Кристиано Роналдо, който с глава направи 3:0.

Момчетата на Зинедин Зидан проведоха нова добра атака в 31-ата минута, когато Лука Модрид нахлу отдясно, центрира успоредно на голлинията, а Иско засече за 4:0.

До края на първото полувреме играчите на Реал направиха още няколко добри атаки, като шансове се разкриха пред Лука Модрич и Иско. Отбраната на гостите обаче се справи със ситуациите.

След почивката Карим Бензема можеше да увеличи преднината на Реал. В 36-ата минута обаче французинът не успя да реализира. Това стори Каземиро в 58-ата минута. Хамес Родригес центрира от фаул, а Каземиро засече за 5:0.

До края на срещата положения се разкриха и пред Хамес Родригес и пред Кристиано Роналдо, но Очоа се справи в тези случаи.

В 90-ата минута Артем Краветс бе добре изведен в наказателното поле, но Кейлор Навас се отчете с великолепно спасяване.

В класирането Реал Мадрид е лидер с 40 точки, а Гранада е 19-и с 9.