Реал Мадрид изненадващо не успя да победи Стандард Лиеж в приятелска среща и завърши при равенство 1:1 като гост.

Жозе Моуриньо заложи на състав Касияс, Арбелоа, Албиол, Рамос, Дренте, Гранеро, Гаго, Ласана Диара, Ван дер Ваарт, Бензема и Игуаин.

В стартовите 11 на Моуриньо липсваха новите играчи в тима, а на почивката Специалния пусна на терена изцяло нов състав, в който бяха дошлите през лятото Анхел ди Мария, Сами Кедира и Рикардо Карвальо, както и Серхио Каналес, вратарят Йежи Дудек и Кристиано Роналдо и т.н.

Реал поведе в 12-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар от холандския национал Рафаел Ван дер Ваарт пред границата на наказателното поле.

След пълната смяна в испанския тим на почивка Стандард успя да поизравни играта и да изравни в 78-ата, когато белгийският национал Кристиан Бентеке с глава прати топката в мрежата на Дудек.