Отборът на Реал Мадрид се наложи с 1:0 като домакин на Майорка в мач от 20-ия кръг на Примера дивисион. Голът за победителите реализира френският национал Карим Бензема. Така „белите” отново намалиха преднината на Барселона на върха в подреждането. Разликата между двата съперника е четири точки.

През първото полувреме на стадион „Сантяго Бернабеу” двата тима не предложиха нищо интересно, като положенията пред двете врати почти липсваха. Най-добрата ситуация за гол бе пред вратата на домакините, когато след изстрел топката среща гредата зад Икер Касияс.

През втората част падна и единственият гол в мача. Карим Бензема получи топката на границата на наказателното поле, форнтално срещу противниковата врата и с хубав удар с левия крак остави безпомощен вратаря на гостите. Голът дойде в 61-ата минута.

В последните секунди на мача гостите от Майорка пропуснаха отлична възможност да вземат точката, когато Уебо се измъкна от засадата, но ударът му от малък ъгъл бе отразен от Икер Касияс.