Райо Валекано и Майорка завършиха наравно 2:2 в двубой от осмия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините откриха чрез Алваро Гарсия още в 4-та минута. В края на полувремето обаче Ведат Мурики възстанови паритета, преди Антонио Санчес да оформи пълния обрат след около час игра.

Драмата обаче тепърва предстоеше. Главният съдия Мария Мелеро отсъди дузпа в самия край на добавеното време, като след дълга проверка от Системата за видеоповторение (ВАР) в крайна сметка посочи бялата точка. Зад топката застана Радамел Фалкао, който се провали от единадесетте метра, но получи шанс за поправителен, след като вратарят на Майорка Столе Димитриевски бе престъпил с двата си крака извън голлинията при първото изпълнение на Фалкао. При второто нападателят не сбърка и донесе точката на Райо.

В класирането тимът е седми с 12 точки, докато Майорка е 14-и със седем пункта.

В следващия кръг отборът от Балеарските острови посреща Валенсия, докато Райо гостува на Севиля.