Първа победа отначалото на сезона в Примера дивисион записа Атлетико Мадрид, разгромявайки като домакин Расинг Сантандер с 4:0 .

Раул Гарсия откри за дюшекчиите в 12-тата минута, а в 64-тата гостите от Сантандер останаха с човек по-малко, след като Хорхе Лопес получи два жълти картона в рамките на 60 секунди.

Възползвайки се от численото си предимство Атлетико стигна до нов гол чрез аржентинеца Серхио Агуеро. Уругваецът Диего Форлан зарадва феновете на Висенте Калдерон с трето попадение четвърт час преди края, а друго ново попълнение - Шимао Саброса оформи крайния резултат в 86-тата минута.

Атлетико Мадрид се изкачи на шесто място в класирането с пет точки, Сантандер също има актив от пет точки, но заради далеч по-лошата си голова разлика е едва на 13-та позиция.