Осасуна направи важна стъпка към оставането си в Примера дивисион като показа, че заслужава място в елита. Точно на противоположния полюс бяха трагичните изяви на Атлетик Билбао. „Баските” отстъпиха у дома от Осасуна с 0:3 и остават сред изпадащите.

Двубоят бе относително равностоен до 28-та минута, когато реферът Клос Гомес отсъди дузпа в полза на гостите за нарушение на Аморебиета срещу Солдадо в наказателното поле. Муньоз превърна наказателния удар в попадение в десния ъгъл на вратата на Арансубия.

Второто полувреме започна зле за домакините, след като Давид Лопез направи аванса на Осасуна два гола, като се разписа с удар извън наказателното поле фронтално срещу вратата.

Крайният резултат оформи Изкиердо в 71-та минута, след самостоятелен пробив и изстрел от границата на вратарското поле.

В самия край на срещата Адурис получи втори жълт картон и се прибра малко преди съотборниците си в съблекалнята на Атлетик Билбао.