Нови изненади се получиха в мачовете от 1/8-финалите на турнира за купата на краля на Испания.

Отборът от Сегунда дивисион Райо Вайекано постигна сензационна победа с 2:1 срещу високолетящия тим на Майорка.

Домакините поведоха с гол на Мичел в 16-та минута, но Майорка успя бързо да изравни резултата в 21-та с попадение на Хулио Алварес.

Гостите останаха с човек по-малко в 35-та минута, когато Матиони бе изгонен за втори жълт картон.

Колантес донес победата за отбора от Сегунда с гол на Койантес в 43-та минута.

Еркулес също изненада Осасуна, след като победи с минималното 2:1, но има лек аванс преди реванша.

Кристиан даде гол аванс за отбора от Сегунда дивисион, след което Галан изравни в 51-та минута. Победата за домакините донесе Дел Олмо в 67-та минута.

В сблъсъка между двата отбора от Примера дивисион Малага надделя с минималното 2:1 срещу Хетафе.