Атлетико Мадрид и Реал не излъчиха победител и завършиха без голове при резултат 0:0 в градското дерби. Двубоят беше двуостър и предложи доста положения и пред двете врати, но до гол така и не стигна. Вратарят на "дюшекчиите" Ян Облак няколко брилянтни намеси и запази нулевото равенство. След тази мач "кралския клуб" запази върха в Ла Лига с 15 точки. Атлетико е с точка по-малко, на третата позиция. В следващия кърг  хората на Диего Симеоне гостуват на Реал Валядолид, Реал приема изненадата до тези момент в Испания Гранада, които подиха Леганес с минималното 1:0. Единственото попадение отбеляза Антонио Пуертас в 28-ата минута след подаване на Роберто Солдадо. Гранада остават втори с 14 точки, колкото има и Атлетико. Леганес са последни с едва две точки.

АТЛЕТИКО - РЕАЛ 0:0

Първата по-опасна ситуация дойде в осмата минута. Диего Коща овладя на гърди и изведе Жоао Феликс зад гърба на защитата. Младокът напредна и стреля под ъгъл по диагонала, но топката мина малко встрани.

Четири минути по-късно Бейл проби на скорост отдясно и потърси подаване към Бензема, но Хосе Хименес успя да се намеси и да изчисти.

В 16-ата Бейл се пребори за една висока топка, но не успя да я насочи по най-добрия начин и тя излетя над напречната греда.

В 30-ата минута Томас Партей центрира остро по земя, Тибо Куртоа нямаше какво да направи, но топката беше перекалено силна и Диего Коща се размина с нея на далечната греда.

В 37-ата Тони Кроос отправи силен и точен изстрел от около 25 метра, но Ян Облак плонжира и се спаси.

Две минути по-късно Томас Партей и Диего Коща размениха подавания, топката стигна до Жоао Феликс, който отправи хубав изстрел от 20-тина метра, но топката премина близо до гредата и излезе в аут.

Минутка по-късно Ренан Лоди се засуети и гостите овладяха топката пред наказателното поле. Тя се озова в Тони Кроос, който нанесе силен изстрел от 20 метра. Облок успя да избие в ъглов удар.

В 44-ата минута Киърън Трипиър получи подаване отдясно и центрира в малкото наказателно поле, където Куртоа изби.

Четири минути след началото на втората част Диего Коща подаде на появилия се на почивката Анхел Корея, а аржентинецът изпревари своя пазач, но ударът му с глава мина над напречната греда.

В 57-ата минута Начо Фернандес проби отляво и пусна подаване за Гарет Бейл. Уелският национал стреля от движение, но прати топката в трибуните.

В 64-ата минута Каземиро стреля от пряк свободен удар от 28 метра, но изстрелът му премина доста над напречната греда.

В 72-ата минута Саул скочи на първа греда след изпълнение на корнер и насочи токата към далечния горен ъгъл, но тя не пожела да влезе във вратата на Куртоа и премина малко встрани.

Три минути по-късно Ян Облак предотврати сигурен гол за Реал. Карим Бензема нанесе страхотен удар с глава, а словенският страж майсторски спаси с една ръка.

Стартови състави:

Атлетико (4-4-2): 13. Ян Облак; 23. Киърън Трипиър, 15. Стефан Савич, 2. Хосе Хименес, 12. Ренан Лоди (11. Тома Лемар 61'); 6. Коке (к), 5. Томас Партей, 8. Саул Нигес, 20. Витоло (10. Анхел Корея 46'); 7. Жоао Феликс (14. Маркос Йоренте 70'), 19. Диего Коща

Реал Мадрид (4-1-4-1): 13. Тибо Куртоа; 6. Начо Фернандес, 4. Серхио Рамос (к), 5. Рафаел Варан, 2. Даниел Карвахал; 14. Каземиро; 7. Еден Азар (16. Хамес Родригес 77'), 8. Тони Кроос, 15. Федерико Валверде (10. Лука Модрич 68'), 11. Гарет Бейл; 9. Карим Бензема (18. Лука Йович 88')