Реал Мадрид спечели с 1:0 срещу Хетафе в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. Марко Асенсио донесе трите точки на "лос бланкос" с попадение в 70-ата минута, което беше деветото за него от началото на сезона. Лошата новина за Анчелоти бе контузията в коляното, която Едуардо Камавинга получи в края на двубоя.
Преди началото на срещата Реал Мадрид показа спечелената Купа на краля, като от тима на Хетафе показаха уважение към съперника си и направиха шпалир.

Гостите започнаха доста активно и още в първите 10 минути на два пъти обстрелваха вратата на Куртоа. Максимович и Аленя обаче не показаха точен мерник не се наложи стражът на "лос бланкос" да се намесва. В 12-ата минута пробив на Лукас Васкес отдясно завърши с остро центриране в наказателното поле към Асенсио, който обаче се размина с топката.

Постепенно Реал изравни играта и започна да владее повече топката, но така и не постави на сериозно изпитание стража на Хетафе. До почивката никой от двата тима не успя да отправи точен удар към противниковата врата.

На почивката Анчелоти пусна в игра Тони Кроос, който замени Менди и това наложи вътрешни промени - Камавинга заигра като ляв бек, а ветеранът зае неговото място в средата на терена. Въпреки промените Реал отново започна колебливо и можеше да получи гол още в 49-ата минута, когато хубав удар на Алварес рикошира в главата на Милитао и излезе в корнер. След неговото изпълнение Борха Майорал стреля с глава, но не уцели вратата на Куртоа. "Кралете" отговориха с удар на Чуамени, който бе блокиран, а след това и Марко Асенсио обстрелва вратата на Санчес без успех.

Час след началото на двубоя Карло Анчелоти извърши три смени накуп - в игра се появиха Модрич, Винисиус и Мариано Диас. Присъствието им веднага се усети и обръчът около наказателното поле на гостите се затегна. При една контраатака обаче Иглесиас си нагласи топката на десния крак и изстреля истински снаряд в горния лъв ъгъл на Куртоа, който обаче внимаваше и изби.

Все пак логичното се случи в 70-ата минута. Марко Асенсио шутира с левия крак от любимата си позиция пред наказателното поле и след рикошет в тялото на Неманя Максимович топката влетя в мрежата на гостите - 1:0.
Шест минути по-късно Винисиус се разписа, но голът му бе отменен заради засада. В 78-ата минута пък Марко Асенсио пропусна да вкара втория си гол в мача, след като получи отлично центриране от Тони Кроос и стреля с глава, но Сория спаси сигурен гол. В 84-ата минута Едуардо Камавинга поиска смяна, след като усука коляното си и бе заменен от Алваро Одриосола.