През изминалите седем дни отборът на Реал Мадрид доказа на три пъти, че умее да възкръсва от пепелта. Испанският гранд изоставаше в резултата в последните си три двубоя, но в крайна сметка се поздравяваше с победата, осъществявайки пълен обрат.

Без куп звезди Реал се приближи до Барселона

В двубоя срещу ПСЖ от осминафиналите на Шампионската лига "белите" получиха гол в 33-ата минута. Точен за парижани бе Адриен Рабио, но впоследствие Кристиано Роналдо се разписа на два пъти, за да изведе тима си напред в резултата, а Марсело оформи за крайното 3:1.

През изминалия уикенд Реал Бетис водеше на полувремето над съперника си с 2:1. През втората част обаче "Кралският клуб" реализира цели 4 гола и в крайна сметка грабна жизненоважните три точки.

Зидан неглижира "сухите" мрежи: Не е проблем, че ни вкарват

Освен това "белите" губеха в резултата и по време на отложения мач срещу Леганес от Ла Лига в сряда, но само до 11-ата минута. Впоследствие възпитаниците на Зинедин Зидан нанизаха нови три гола, с което за трети пореден път се отърваха от резила и то, с обрат.