Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос направи странно изказване след последния съдийски сигнал в дербито с Барселона. Защитникът сподели след сблъсъка на „Камп Ноу“, който завърши без победител, че на почивката Лионел Меси е оказал натиск върху съдията.

Ел Класико приключи при равенство 2:2, а спорните съдийски отсъждания не липсваха. Домакините от Барселона пък завършиха мача с десет човека, след като в 45-ата минута Серхи Робертно бе изгонен с директен червен картон.

Реферът Алехандро Ернандес показа общо осем жълти картона в двубоя.

„Меси му оказа натиск в тунела на стадиона. Не знам дали там има камери. Може би това му повлия да свири по различен начин през второто полувреме. Той му каза всичко. Това е футбол и всичко трябва да остане на терена“, коментира Серхио Рамос след мача.