Майорка и Селта завършиха при резултат 1:1 в мач от 20-ия кръг на Ла Лига.

Мачът на Балеарските острови започна по-добре за гостите от Галисия. В 10-ата минута Ману Санчес се пребори за една топка с Пабло Мафео и я продължи към Йорген Странд Ларсен, който напредна по лявото крило и центрира по земя в наказателното поле. Там Яго Аспас се включи между линиите и с удар с левия крак от движение порази вратата на островитяните.

Натискът на Майорка даде резултат в 43-ата минута, когато Джовани Санчес се включи в атака и получи извеждащ пас на дясното крило. Той стигна до топката и центрира към границата на вратарското поле, където Кайл Ларин прати топката в мрежата - 1:1.

След почивката Майорка създаде чудесни положения за гол, но такъв не падна, а с пропуски се отличиха Ларин и Абдон Пратс.

След този двубой хората на Хавиер Агире са 14-и с 19 точки, докато тимът на Рафаел Бенитес е на 16-о място със 17 точки в актива си.