Президентът на Ла Лига Хавиер Тебас е провел видеоконферентен разговор с ръководителите на 42 клуба от Примера и Сегунда.

На съвещанието се е обсъждало приоритетно плановете около възобновяването на сезона, който беше спрян внезапно във връзка с пандемията от коронавирус.

Обсъждани са различни сценарии, как да бъдат доиграни мачовете, като от Лигата са коментирали, че независимо от недостатъчно оптимистичната ситуация в момента, приоритетен вариант е сезонът да се доиграе през лятото.

Тебас е убеден, че сезонът може реално да се доиграе, независимо от това, че няколко клуба не са настроени към този вариант много оптимистично.

Как пандемията от коронавирус се отрази на спорта

Google Добави ни в предпочитани източници в Google