Лео Меси се появи само за 30-ина минути с екипа на Барселона срещу Виляреал в междинния кръг на Примера дивисион, но успя да вдъхнови съотборниците си за късен обрат и равенство 4:4. Той наниза попадението за 3:4 в 90-та минута.

То беше отбелязано от пряк свободен удар, като отново изпълнението му беше феноменално и не остави никакви шансове на вратаря Серхио Асенхо. С този точен удар той стана първият футболист в някое от водещите Топ 5 първенства на Европа, който вкара 7 или повече гола от преки свободни удари от 2007 г. насам.

Освен това, аржентинецът е на път да запише 50 гола през настоящия сезон, като за достигането на тази кота му остават още осем попадения. Това ще е негов шести сезон в кариерата, в който минава 50 попадения във всички турнири. Единственият с подобни брутални цифри, който може да го конкурира, е Кристиано Роналдо.