Победата на Реал Мадрид над последния в класирането Алмерия с 3:2 предизвика скандал в Испания и обвинения в съдийска помощ за "белите", които изоставаха с 0:2 на почивката.

Реферът Франсиско Хосе Ернандес Маесо се превърна в главно действащо лице в три ситуации.

Първата, за която го обвиняват е дузпата в полза на Реал, след която падна гола за 2:1 от дузпа на Джуд Белингам. Претенциите срещу рефера за фаул на Рюдигер в хода на атаката.

Малко след това съдията отмени попадение на Серхио Арибас заради фаул в атака срещу Белингам.

Онова, което най-много ядоса феновете в Испания обаче бе вторият гол на Реал, отбелязан от Винисиус Жуниор. Бразилецът насочи топката с ръка и я изпрати във вратата на гостите, като първоначално това бе забелязано от рефера, но след повторения с ВАР, той реши, че не е бил прав - 2:2.

Трите момента и особено последният предизвикаха вълна от недоволство срещу рефера, който бе засипан с обиди.

Освен това, според някои Франсиско Хосе Ернандес Маесо е искал срещата да се играе до гол и затова е дал нереално голямо продължение от над 10 минути.