Реал Мадрид победи Алмерия с 3:2 в двубой от 21-я кръг на Ла Лига. Попаденията за гостите бяха дело на Ларджи Рамазани и Едгар Гонсалес, докато за домакините точни бяха Джуд Белингам, Винисиус Жуниор и Дани Карвахал. "Белия балет" изоставаше с два гола до почивката, но показа своя несломим дух и направи пълния обрат в деветата минута на добавеното време. С тази победа Реал Мадрид е вече първи с актив от 51 точки, докато Алмерия остава на 20-о място с едва 6 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

Още в първата минута Алмерия шокира големия фаворит, след като Ларджи Рамазани достигна до подаването на Лукас Робертове в наказателното поле и изстреля перфектен удар в левия ъгъл - 1:0 за Алмерия.

В 24-а минута можеше и да удвои резултата, като Серхио Арибас се озова в чудена позиция, овладявайки чудесен пас и стреля във вратата, но не затрудни вратаря, пращайки топката далеч встрани от дясната греда на Кепа.

В 43-а минута гостите шокираха за втори път именития си съперник. Едгар Гонсалес стигна бързо до отбита топка. Без да обръща внимание на това, че беше далеч извън пеналтерията, той изстреля топката към вратата, а тя стигна чак до горния десен ъгъл - 2:0 за Алмерия.

Реал Мадрид извърши цели три промени на почивката, а в 55-а минута главният съдия спря играта, за да прегледа ситуация на ВАР. В крайна сметка Франсиско Маесо отсъди дузпа за "белия балет". С изпълнението се нагърби Джуд Белингам, който изпълни ниско и успя да отбележи - 1:2.

Малко след това Серхио Арибас си освободи пространство след добро подаване в наказателното поле и оплете топката в мрежата, намирайки долния ляв ъгъл със страхотно завършващо отиграване. Попадението обаме бе разгледано с ВАР, а накрая и бе отменен, като резултатът остана 2:1 за Алмерия.

В 68-а минута Винисиус Жуниор достигна до перфектен пас и не се поколеба със самочувствие да завърши в десния ъгъл на вратата. Попадението бе разгледано около две минути за евентуална игра с ръка, но в крайна сметка голът бе зачетен - 2:2.

Десетина минути след това Джуд Белингам направи пълния обрат за Реал Мадрид, но попадението бе отменено поради засада на Франсиско Гарсия в хода на атаката. В 81-а минута Винисиут Жуниор имаше страхотна възможност пред себе си, като отклони отбита топка, но стражът на Алмерия реагира превъзходно и успя да отрази.

В 11-а минута на добавеното време Джуд Белингам изстреля обещаващ удар, който отиде право към Дани Карвахал, а последният стигна до топката в наказателното поле и с бърза добавка прониза долния десен ъгъл - 3:2 за Реал Мадрид.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Реал Мадрид: 25. Кепа Арисабалага, 23. Ферлан Менди, 6. Начо Фернандес, 22. Антонио Рюдигер, 2. Дани Карвахал, 15 .Федерико Валверде, 18. Орелиен Чуамени, 8. Тони Кроос, 5. Джуд Белингам, 11. Родриго, 7. Винисиус Жуниор

Алмерия: 25. Луиш Машимиано, 15. Серджо Акиеме Родригес, 21. Чуми, 2. Кайки, 18. Марко Пубил, 3. Едгар Гонсалес, 7. Ларджи Рамазани, 6. Дион Лопи, 5. Лукас Робертоне, 19. Серхио Арибас, 29. Марко Милованович