Барселона постигна победа с минималното 1:0 в първи двубой от 1/16-финалите в турнира за Купата на Краля, побеждавайки Културал Леонеса.
Победното попадение реализира Клеман Ленгле в 90-ата минута след като засече центриране от пряк свободен удар. Домакините останаха с човек по-малко след като Маркос беше изгонен в добавеното време на срещата.

Домакините от Леонеса започнаха добре срещата и още в 12-ата минута Хорхе Ортис Мендоса стреля опасно, а Силесен се намеси добре и изби в корнер. До края на първата част двата тима не успяха да вкарат попадения и се оттеглиха на почивка с нулево равенство.

Отново Яспер Силесен показа класа в 77-ата минута, когато отрази удар на Саул Гонсалес. Мунир Ел Хадади пропусна да даде предимство на Барса в 86-ата минута, но все пак Ленгле реализира в края на двубоя, за да донесе победата на Барселона.

В добавеното време на срещата съдията изгони Маркос от Леонеса.