Назначеният за временен наставник на Реал Мадрид Сантиаго Солари стартира с победа в първия си официален мач начело. В първи 1/16-финален мач за Купата на Краля „белия балет” се разправи навън с третодивизонния Мелила, който всъщност е базиран в автономния едноименен испански гранд, намиращ се африканска земя. Пред малко над 7 хиляди души на „Естадио Мунисипал Алварес Кларо” европейският клубен шампион спечели с 0:4 и обезсмисли реванша.

Карим Бензема и Марко Асенсио бяха точни още до почивката, а след нея дойдоха дебютните голове за лятното попълнение Алваро Одриосола и играещият по принцип в резервния тим нападател Кристо Гонсалес Перес.

Бензема даде тон на „белия балет” в 28-ата минута, когато се възползва от чудесния рейд на Одриосола отдясно. Крайният бранител проби в наказателното поле до самата аутлиния, преди да сервира на съотборника си пред празна врата – 0:1.

В добавеното време на първата част Марко Асенсио окончателно уби интригата. Купеният преди сезона Винисиус Жуниор демонстрира техника отляво и с премерен пас по тревата намери испанеца около точката на дузпата. Асенсио не губи време да спира кълбото, а със силния си ляв крак го прати в мрежата – 0:2.

Реал трябваше да почака до 79-ата минута за третото си попадение. Серхио Регуилон получи пас с пета от Винисиус, за да изскочи сам отляво, а вратарят изби високо силният му шут. Винисиус опита да дотича за добавка пред опразнената врата, но само докосна кълбото и така го заложи за Одриосола, който довърши започнатото – 0:3.

В продължението на мача Одриосола се отчете с втора асистенция. Този път той вдигна кълбото към вратарското поле, където Кристо Гонсалес беше съвсем непокрит и с глава отклони кълбото дотолкова, че да стане невъзможно за вратаря – 0:4.

Реваншът на „Сантиаго Бернабеу”, който се очертава да бъде изключително протоколен, ще се играе на 5 декември.